Teden dni po U-19 Final 8 je od četrtka, 14. aprila, pa do nedelje, 17. aprila, na Vrhniki potekal še zaključni turnir državnega prvenstva v kategoriji U-17, za fante letnika 1999 in mlajše. V četrtek in petek so se odigrali četrtfinalni obračuni, v soboto oba polfinala, v nedeljo pa še veliki finale letošnje U-17 sezone.
     Na Final 8 so nastopile ekipe: Union Olimpija, Helios Suns, Janče, Grosuplje, Krka, Parklji, ECE Triglav Kranj ter naša ekipa,KK Ljubljana, po prejšnjem tednu še druga naša ekipa na zaključnem turnirju mlajših kategorij, kar je res izjemen uspeh.

Pred turnirjem so trenerji vseh 8 ekip podali uradno izjavo, tako tudi naš trener Darijo Geljič:
"Z uvrstitvijo na zaključni turnir U17 smo izpolnili osnovni rezultatski cilj, ki smo si ga zastavili pred sezono. Ob tej priložnosti bi rad čestital svojim fantom, svojemu pomočniku Đorđetu Đokiću, in se jim zahvalil za dosledno izpolnjevanje vseh navodil, zahtev ter predvsem za trdo delo na vsakem treningu posebej. Sedaj se želimo čim bolje pripraviti na naslednjo tekmo, odigrati sproščeno, pokazati napredek v igri, ki smo ga že kazali v zadnjih nekaj tekmah, in si skupaj ustvariti lepe spomine."

Ekipi se med seboj še kako dobro poznata, saj sta se med sezono srečali štirikrat, in tako skrivnosti ni bilo. Od samega začetka zelo izenačena in zanimiva tekma, v kateri pa so se potem naši fantje v 11. minuti odlepili na +8 (11:19). Nekaj menjav, da se spočije prva peterka je žal rezultiralo v to, da je naša igra izgubila ritem. Ekipa Janč je to izkoristila in samo v petih minutah preko razigranega Gršiča (22 točk) z delnim izidom 15:0 popolnoma spreobrnila rezultat. Do polčasa so naši fantje (Bohinc in Sovré Nemanič po 10, Kostrevc 9 točk) ponolno ujeli nasprotnika in na odmor odšli z neodločenim rezultatom (30:30). Takoj po odmoru smo povedli na 30:32, a to je bilo žal to. Tudi odlična obramba nam ob katastrofalnem napadu (15/16 ali le 27% met, prosti meti pa 10/21 ali mizernih 47%) ni pomagala, saj smo v naslednjih petnajstih minutah skupaj spravili le 5 točk (?!?) in ekipa Janč se je odlepila na +12. Žal danes ekipa ni bila na svojem standardnem nivoju, tako da je želja, uvrstitev v polfinale, splavala po vodi. A navkljub porazu fantje ne smejo biti povsem razočarani, saj so celotno sezono odigrali na visokem nivuju, žal pa prav na najbolj pomembni tekmi niso imeli svojega dneva.

Rezultat: Janče:Ljubljana A: 59:43

Strelci:
Bohinc 10, Sovré Nemanič 10, Kostrevc 9, Potočnik 6, Lenarčič 3, Zajc 3, Babnik 2, Dovžan Perović 0, Rismal 0, Škrbinc 0 in Žabkar 0

Še izjava trenerja Darija Geljića po tekmi:
"Čestitke nasprotnikom, ki so tudi na tej tekmi prikazali srčno in borbeno igro, ki jo sicer prikazujejo že celo sezono. Igrajo kot prava ekipa. Nam je zmanjkalo nekoliko sreče in osredotočenosti v ključnih trenutkih. Ne morem opisati, kako zelo sem ponosen na naše fante, ki so od prvega skupnega treninga napredovali iz dneva v dan. Lahko jim le čestitam, ponosno lahko dvignejo glave, zame so prvaki."

Fantje so  sicer tekmo četrtfinala odigrali slabše, kot so pričakovali, a lahko definitivno gledajo na celotno sezono 2015/16 ponosno, saj so jo odigrali odlično. Na četrfinalni tekmi nam žal za preboj v polfinale ni stekla igra v napadu, a taka je košarka, zmaga tisti, ki da več košev. Ekipa in trenerski štab pa si za prikazano v tej sezoni zaslužijo le pohvale in čestitke.

Naj ob koncu še zapišemo končni vrstni red. Kot rečeno, je naša ekipa KK Ljubljana osvojila odlično 7. mesto, na prvih treh mestih pa:

1. Union Olimpija
2. Parklji
3. Helios Suns

Člani ekipe U-17, katera je skozi sezono prikazala odlične predstave in se zanesljivo uvrstila na zaključni turnir Final 8 U-17 in tam osvojila končno 7. mesto v sezoni 2015/16, so bili: