REPREZENTANTI - LESKOVAR F. (EP U-18, Bolgarija 2014)

Slovenska mladinska reprezentanca, katere član je bil tudi naš Filip Leskovar, nastopa od četrtka, 24. julija, pa do nedelje, 03. avgusta, na evropskem prvenstvu divizije B v Bolgariji. Naša ekipa si bo med 24 udeleženci poizkušala izboriti eno izmed prvih treh mest, ki vodijo v divizijo A.

Slovenija je prvo tekmo odigrala v četrtek, 24.07.2014. Makedonci so bolje vstopili v tekmo, a so naši z delnim izidom 21:5 že do konca 1. četrtine prevzeli nadzor nad igro in prednost je že po petih minutah igre v 2. četrtini narasla na 22 točk (40:18), nato pa naši ob koncu polčasa popustili in Makedonija se je nekoliko približala (40:23). V nadaljevanju so se naši hitro varno oddaljili, v začetku zadnje četrtine povedli za 30 točk (69:39), na koncu visoko slavili. Rezultat: Slovenija-Makedonija: 77-49.
     Leskovar je tekmo pričel v prvi peterki Slovenije in igral 17 minut. V tem času se sicer ni vpisal med strelce, a je bil s 5 skoki prvi skakalec tekme.

Naslednji dal so sledili Švicarji. Slovenci so odlično vstopili v tekmo in že po petih minutah vodili z 12:4. Že ob koncu 1. četrtine je prednost narasla na 14 točk (21:7), ob odmoru pa 15 točk (34:19). V prvem delu 3. četrtine so se Švicarji še uspešno upirali in prednost naših zmanjšali na 14 točk (42:27), nato pa so varovanci trenerja Alilovića stopili na plin in četrtino zaključili z delnim izidom 15:0, povedli s 30 točkami razlike in tekmo mirno pripeljali do konca. Vodstvo naših je v zadnji četrtini le še naraščalo, na koncu pa so se veselili druge zaporedne zmage. Rezultat: Slovenija-Švica: 74-32.
     Leskovar je tokrat, ko so enakomerno igrali prav vsi igralci, igral le 10 minut, v katerih je zbral 6 točk (tudi zabijanje) in 4 skoke.

Po dnevu počitka je sledila Norveška, ki je že na samem začetku tekme hitro povedla, a so naši kmalu našli izhod iz krize in rezultat izenačili, a so se Slovenci kmalu znašli v zaostanku sedmih točk (18:25), in 1. polčas izgubili za 7 točk (26:33). V nadaljevanju je bilo še 31:38. Takrat pa je Slovenija zagnala svoje motorje in po seriji 21:3 povedla z 52:41. Vodstvo je sredi zadnje četrtine naraslo že na 15 točk, naši pa so tekmo nato le še mirno pripeljali do konca. Rezultat: Slovenija-Norveška: 84-73.
     Leskovar tudi tokrat v prvi peterki. v 14 minutah je prispeval le 2 točki, a bil prvi skakalec Slovenije ter vseskozi bil trd boj z Norveškimi velikani.

V odločilni tekmi so naši tekmo začeli bolje, vodili veliko večino 1. polčasa, nato pa je Finska tik pred odmorom z delnim izidom 7:0 rezultat spreobrnila v svojo korist (34:36). Naši so se vrnili v igro in sredi 3. četrtine povedli s 44:41, a Finci so znova odigrali odlično in pred 4. četrtino povedli s 49:57. Slovenci so se večkrat poizkusili približati, a je Finska vztrajno bežala. Našim se je z zadnjim jurišem uspelo približati na 65:60, za preobrat pa je zmanjkalo moči in časa. Rezultat: Slovenija-Finska: 63-69.
     Leskovar je bil tokrat z EFF ratingom +14 najboljši igralec Slovenije, a žal 7 točk in kar 11 skokov v 20 minutah igre ni bilo dovolj za zmago.

Prvo tekmo 2. dela je Slovenija pričela odlično in vseskozi Nemce držala na varni razliki 11 in več točk in na odmor odšli z naskokom 13 točk (40:27). Na začetku 3. četrtine črne minute Slovenije, ki je prvi koš iz igre dosegla šele v 5. minuti, Nemčija je izenačila, a so naši četrtino zaključili z delnim izidom 6:0 (49:43). Dve minuti pred koncem je Nemčiji le uspelo rezultat poravnati na 57 in po zgrešenem metu Nemcev je sledil podaljšek. Bolje je pričela Slovenija, a so nam Nemci vztrajno dihali za ovratnik in minuto pred koncem s trojko za 70:67, kar je bil tudi končni rezultat tekme, saj našim rezultata ni uspelo več obrniti v svojo korist. V oči pa vendarle bode podatek 51:27 skokov v korist Nemčije. Rezultat: Slovenija-Nemčija: 67-70.
     Leskovar tokrat na parketu 23 minut. Verjetno bi igral še več, bil je namreč ob Čančarju tokrat naš najboljši igralec, a si je ob 6 točkah in 6 skokih prehitro nabral 5 osebnih napak.

Slovenija je slabo odprla tekmo proti Izraelu in zgrešila deset od prvih 13 metov, Izraelci pa so to izkoristili in se odlepili na 14 točk prednosti (10:24). Naši so v nadaljevanju zaigrali nekoliko bolje, zadeli sedem od prvih devetih metov v 2. četrtini in do odmora zaostanek zmanjšali že na 33:36. V nadaljevanju izenačeno, nato pa je Slovenija 4. četrtino začela z delnim izidom 9:2 in rezultat po treh minutah poravnali na 59, a se je Izrael po seriji 10:3 znova nekoliko odlepili. Koš Zupana je naše še pripeljal na 71:65, Izrael pa je zmago potrdil s trojko in zabijanjem v zadnjih sekundah tekme. Rezultat: Slovenija-Izrael: 65-76Leskovar tokrat malce slabše, v 16 minutah do 3 točk in 3 skokov.

Slovenci se je po dnevu počitka nesli nad Portugalsko. Naša reprezentanca je že zelo zgodaj zagospodarila na igrišču in njihova zmaga, z izjemo uvodnih minut, ko sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu, ni bila nikoli pod vprašajem. Razlika je v 17. minuti tekme narasla na 20 točk (41:21), enako vodstvo so imeli naši po prvem polčasu. Minuto pred koncem tretjega dela igre je vodstvo Slovenije znašalo že 30 točk, nato pa so varovanci trenerja Aliloviča tekmo le še mirno pripeljali do konca. Rezultat: Slovenija-Portugalska: 65-76. Nasprotnik za 5. mesto pa je Izrael, s katerim smo na tem prvenstvu že izgubili. Leskovar zopet odličen. Pravi steber pod košem, v 17 minutah kar 10 skokov in 6 točk za EFF +14.

V tekmo za 5. mesto so bolje vstopili Izraelci in hitro povedli z 0:8, a so se naši zbrali in še pred koncem 1. četrtine rezultat obrnili v svojo korist. Ob koncu 1. polčasa je Izrael po nizu 10:0 prešel v vodstvo s 32:37, naših pa to ni zmedlo in po odmoru so zaigrali bolje. Izraelci so nazadnje vodili pri 45:47, nato pa je Slovenja po delnem izidu 18:4 povedla s 63:51. Tik pred koncem tekme je razlika narasla že na 21 točk (78:57), Izraelu je do konca uspelo nekoliko ublažiti poraz, a Slovenci so se vseeno veselili visoke zmage. Rezultat: Slovenija-Izrael: 78-62Leskovar zopet prvi skakalec Slovenije (7 skokov), v 20 minutah pa je dodal še 6 točk.