Na letošnjem, žedesetem turnirju »SLOVENIA BALL 2014«, največjem tovrstnem tekmovanju pod okriljem FIBA Europe, ki je med 14. in 17. avgustom potekal v Slovenj Gradcu in Dravogradu, je bil tudi letos (lani sta bila med izbranci Vasja Došen in Stefan Tovilovič) med 24 izbranci član KK Pingvini Ljubljana. Tokrat  je klubske barve na turnirju v Slovenj Gradu zastopal mlad in obetaven košarkar David Nathan Sovré Nemanič. Skozi celoten turnir se je kot član ekipe Slovenija zeleni na 6 tekmah pomeril z vrstniki iz Hrvaške, Makedonije, Madžarske, Črne gore in Španije.

Sovré Nemanič je v ekipi Slovenija zeleni prvi dan obe tekmi pričel v prvi peterki in povsem upravičil zaupanje trenerja ter bil na obeh tekmah prvi strelec ekipe (na prvi tekmi 13 točk, 3 asistence in 1 skok, na drugi pa je ob 3 asistencah in 1 skoku dosegel še 14 točk). V prvi tekmi so zlahka, visoko, premagali ekipo Madžarske (65:55), v drugi pa po slabem začetku vseskozi vodili, a je nato ekipa Črne gore v zadnji četrtini rezultat zopet spreobrnila in ekipa Slovenija zeleni je doživela svoj prvi poraz (55:65).

Drugi dan je ekipa Sovré Nemaniča, Slovenija zeleni, odigrala le tekmo proti Makedoniji. Napeta in izenačena tekma je v zaključku vendarle pripadla Sloveniji zeleni (48:45), ki je tako vknjižila še drugo zmago na turnirju. Nathan je bil tokrat malce nenatančen (v malce več, kot 26 minutah, je metal 4/14 in dosegel 9 točk, dodal pa je zopet 3 asistence in 3 skoke.

Tretji dan je Slovenija zeleni odigrala 2 tekmi in obe izgubila, najprej z 42:58 s Španijo in nato še 56:79 s Hrvaško. Sovré Nemanič je bil proti Španiji zopet prvi strelec, 12 točk (3 asistence in 1 skok), proti Hrvaški pa dosegel 4 točke in dodal 2 skoka in 3 asistence.

Zadnji dan sta se udarili še obe slovenski ekipi, z 67:62 pa je bila v sicer tesnem obračunu boljša modra ekipa. Sovré Nemanič tokrat prispeval 4 točke, 3 skoke in 1 asistenco.

- MVP turnirja: Titič (Črna gora).
- Najboljši strelec: Jordanovski (Makedonija).
- Prva peterka turnirja: Titič, Žižič (oba Črna gora), Jordanovski (Makedonija), Ibanez (Španija), Janežič (Slovenija modri).

Turnir je s 6 zmagami zasluženo osvojila Črna gora, na 2. mestu Hrvaška, na 3. mestu Španija, nato pa sta sledili obe slovenski selekciji, na 4. mestu Slovenija modri in na 5. mestu Slovenija zeleni. Na dnu lestvice sta bili ekipi Makedonije (6. mesto) in Madžarske (7. mesto).

Nathan je celotni turnir odigral odlično, žal mu je v zadnjih dveh tekmah malce ponagajal met. Bil je drugi strelec in asistent Slovenije zeleni in povsem upravičil visoko minutažo, ki mu jo je dodelil trener.

V imenu kluba iskrene čestitke za prikazane predstave na »SLOVENIA BALL 2014«.