Slovenska mladinska reprezentanca, katere član je bil tudi naš Filip Leskovar, je od četrtka, 18. julija, do nedelje, 28. julija, nastopala na evropskem prvenstu v Latviji. Slovenija je v 1. delu tekmovanja v skupini A, imenovani tudi "skupini smrti", skupaj z reprezentancami Srbije, Litve in Francije.

Slovenija je prvenstvo v četrtek, 18.07.2013, odprla z visokim porazom proti Srbiji. Slovenija-Srbija: 56-88. V tekmi, v kateri so Slovenci metali iz igre mizernih 31%, prav tako pa krepko izgubili skok, pravih priložnosti za presenečenje ni bilo. Leskovar je na tej tekmi v 4 minutah vknjižil 4 točke in 1 skok.
Naslednji dan je sledila tekma proti Litvi, katero so naši igrali odlično, sredi tekme vodili že za 20 točk, nato pa v zadnji četrtini povsem padli, jo izgubili za 15 točk in zmaga je šla v Litvo. Slovenija-Litva: 69-74. Leskovar tokrat ni stopil na parket.

Zadnji  nasprotnik v skupini  smrti  je  bila  ekipa  Francije. V  tekmi, v
kateri smo sicer vseskozi minimalno zaostajali, smo zopet padli v zaključku tekme, tako da je sledil nov poraz. Slovenija-Francija: 51-66. Leskovar tokrat v igri 4 minute za 2 točki in 1 skok.
     Po dnevu počitka je sledil boj za mesta od 9-16. Slovenci so po impresivnem preobratu Ukrajine v zadnji četrtini izgubili še četrto tekmo. Slovenija je kontrolirala večino tekme, v 26. minuti vodili za 17 točk, nato pa povsem popustili in Ukrajinci so v samo 7 minutah z delnim izidom 7:28 tekmo spreobrnili v svojo korist. Slovenija-Ukrajina: 60-65. Leskovar je tokratni poraz spremljal s klopi.

Slovenija je bila proti Bolgariji nevarna že od samega začetka in ekipi sta se do odmora izmenjavali v vodstvu. Bolgari so v 3. četrtini zadeli kar 6 trojk in pred zadnjo četrtino vodili s 7 točkami prednosti. Slovenija je rezultat spreobrnila 4 minute pred koncem, povedla za 5 točk in tekmo mirno privedla do prve zmage. Slovenija-Bolgarija: 85-77. Trener Ibiši je tokrat Leskovarju namenil 5 minut, v katerih se žal ni vpisal med strelce, je pa v statistiko nabral 2 obrambna skoka.
     Zadnji nasprotnik pred odločilnimi boji je bila ekipa Grčije. Nasprotnikov smo se držali do zadnje četrtine, nato pa ponovno popustili in poraz je bil neizbežen. Slovenija-Grčija: 62-76. Leskovar v 5 minutah vknjižil 2 točki.

Sedaj so sledili odločilni boji za obstanek v diviziji A. Tekma s Češko izenačena skozi prve 3 četrtine, v zadnji Slovenija celo povedla za 3 točke, nato pa preobrat Čehov, ki so povedli za 11 točk in mirno privedli tekmo do konca. Slovenija-Češka: 79-87. Leskovarju tokrat v 2 minute, brez točk.
     V soboto je sledila odločilna tekma za obstanek, nasprotnik Ukrajina. Tesna tekma, polna zgrešenih metov, v kateri so imeli možnost za zmago, kajti Slovenci so 2 minuti pred koncem vodili, a nato ponovno nespametno zapravili zmago in s porazom izpadli iz divizije A. Slovenija-Ukrajina: 63-68. Leskovar je tokratni ni igral.

Zadnji dan prvenstva je sledila še tekma proti Bolgariji, ekipi, katero smo zaenkrat edino premagali. Slovenci tekmo odprli bolje, a so se nam Bolgari hitro priključili in tekma je bila izenačena vse do zadnje četrtine. Tu so Slovenci povedli, a nato niso izkoristili priložnosti za zmago. Bolgari pa nasprotno da in Slovenija je z novim porazom osvojila zadnje, šestnajsto mesto. Slovenija-Bolgarija: 75-82. Leskovarju je v zadnji tekmi prvenstva pripadlo 5 minut, v katerih je dosegel 2 točki.

Skupaj je naša reprezentanca na tem prvenstvu zabeležila le eno zmago, izgubila pa je kar osemkrat. Slovenijo je na tem prvenstvu "krasil" met iz igre, ki je bil le 39%, prav tako na nas je vsak nasprotnik tudi krepko premagal v skoku. V oči pa bode podatek, da smo z izjemo zmage proti Bolgariji vedno močno izgubili zadnjo četrtino tekme (povprečno za kar 9.8 točke/tekmo), kar pomeni, da je bilo nekaj narobe tudi v samem sistemu oz. pripravi na igro. Slovenija bo tako naslednje leto evropsko prvenstvo v kategoriji mladincev, katere nosilici bodo igralci letnika 1996, igrala v diviziji B.
     Filip je imel v 9 tekmah kot drugi najmlajši član reprezentance in eden od treh 1996 letnikov bolj malo minutažo, statistika pa je bila naslednja: