V soboto smo bili v dvorani OŠ Dobrova pred nabito polnimi tribunami priča finalnemu turnirju državnega prvenstva Slovenije za pionirje U-13. Na ta turnir so se uvrstile ekipe Krke in Domžal iz vzhoda ter Union Olimpije in naša ekipa Pingvini Ljubljana iz zahoda.

Najprej sta bila na vrsti oba polfinala, ki sta tudi odločala o finalistih.

PF1
10:00
Pingvini Ljubljana : Krka
35 : 36

V prvi tekmi smo se pomerili z zmagovalcem vzhoda, še neporaženo ekipo Krke iz Novega mesta. Naši dečki so tekmo odprli odlično, povedli z 4:0, vodili tja do 5. minute, nato pa se je prikrdla nepotrebna nervoza in krkaši so pobegnili na 10 točk razlike. To prednost so nato rutinirano zadrževali vse do 23. minute, ko so pingvini končno pokazali pravi obraz, pričeli igrati fenomenalno ter v zadnji minuti celo izenačili. 8 sekund pred koncem so nato igralci Krke povedli za točko, nato pa žoga bolj po nesreči po metu Bohinca ni hotela skozi obroč, po skoku pa je bil koš Došna za kako sekundo pepozen. Veselje gostov je bilo neizmerno, prav tako pa tudi žalost v ekipi pingvinov.
     Kot že sam rezultat pove, sta bili ekipi povsem izenačeni, temu pa lahko pritrdijo tudi statistični podatki: obe ekipi imata enak "Efficiency" rating +17, obe ekipi sta metali proste mete 7:15 (47%), obe sta zadeli po 14 metov iz igre (Krka 14:48 ali 29% in Pingvini 14:51 ali 27%), razliko pa je naredila ena in edina trojka na tekmi. Prva strelca Pingvinov sta bila Došen s 13 in Tovilovič z 12 točkami, pri gostih pa 8 točk Šmajdek.

PF2
12:00
Union Olimpija : Helios Domžale
61 : 51

Union Olimpija je tekmo pričela odlično, blestel je predvsem Dončič, ki pa je moral kmalu zaradi 3 osebnih napak na klop. Domžale so se tako kaj hitro približale in celo povedle. V zadnji četrtini je prvi igralec tekme, Dončič, postavil stvar na svoje mesto in Union Olimpija je postala zasluženo drugi finalist.
     Prvi strelec tekme je bil s kar 36 točkami Dončič, pri gostih pa jih je največ, 28, dosegel Klavžar.

3M
15:00
Pingvini Ljubljana : Helios Domžale
59: 47

V pričetku tekme za 3. mesto se je obema ekipama poznala pomembnost tekme, ki je odločala, kdo bo danes ostal brez medalj. Bolj, ko je tekma tekla, bolj je bila očitna večja širina klopi pingvinov, ki so sredi 2. tretjine močneje povedli in na koncu zanesljivo slavili s prednostjo 12 točk. Veselje ob pisku sirene je bilo neizmerno, kajti tak uspeh, kot smo ga osvojili tokrat, je neizmeren. A ekipa trenerskega tandema Darijo - Matic, prav vseh 21 fantov, si je ta uspeh prislužila skozi celoletno kakovostno delo.
   Še strelci: Došen 13 in Ločniškar 11 točk pri pingvinih ter 26 točk Klavžarja za Domžale.

FIN
17:00
Krka : Union Olimpija
60: 51

Tokratno finalno tekmo si je ogledalo številno občinstvo, ki je imelo kaj videti. Unipn Olimpija je skozi 1. tretjino kontrolirala rezultat in jo tudi dobila, a je anto druga peterka Krke odigrala odlično, pred zadnjimi 10 minutami priigrala lepo prednost, ki jo je uspela zadržati tudi do konca in naslov še drugo leto zapored odnesla v Novo mesto.
     Pri strelec tekme je bil tudi tokrat igralec Olimpije Dončič (21), za nove državne prvake pa je največ, 17 točk, prispeval Šmajdek.

Državni naslov v kategoriji pionirji U-13 je tako osvojila ekipa Krke, 2. mesto je pripadlo Union Olimpiji, odlično 3. mesto pa domači ekipi, našim madim fantom, ekipi Pingvini Ljubljana.

Kot je tako tudi prav, je bilo na koncu potrebno podeliti tudi priznanja in nagrade posameznikom:

MVP turnirja: Dončič (Union Olimpija)
Najboljši strelec: Dončič (Union Olimpija)
Prva peterka: Dončič (Union Olimpija), Došen (Pingvini Ljubljana), Klavžar (Domžale), Stipaničev
(Krka), Šmajdek (Krka)

Člani ekipe pionirji U-13, ki je dosegla ta izjemni uspeh in prinesla v klub prvo medaljo v sedaj 15-letni zgodovini so:

Trenerja:
Darijo Geljič in Matic Dragojevič

ter 21-erica dečkov:
Jure Babnik, Miha Bohinc, Žan Breznikar, Vasja Došen, Matic Eržen, Boris Jovanovič, Martin Jurkovič, Domen Kalčič, Klemen Kostrevc, Matej Košič, Nikola Krajnovič, Mark Kravos, Jaka Ločniškar, Luka Podboršek, Gašper Potočnik, Robin Rismal, David Nathan Sovré Nemanič, Vid Škrbinc, Stefan Tovilovič, Robert Weiss in David Zajc

Ob koncu naj povem, da je glede na vse videno turnir uspel, vzdušje v dvorani fenomenalno, skozi celoten dan polne tribune (krepko preko 300 gledalcev), štiri izredno napete in kakovostne tekme s številnimi preobrati; saj kaj več si skoraj ne bi mogel želeti. Tu moram omeniti tudi odličen vzoredni plesni (skupina Forma) in akrobatski (skupina Bobri) program s številnimi nagradnimi igrami in neprekosljivega napovedovala in moderatorja turnirja Blaža Babiča, ki je vse aktivnosti na turnirju povezoval fenomenalno.