Mednarodni turnir »DOBROVA 2013«, na katerem je sodelovalo preko 300 mladih košarkarjev širom Evrope, si je v športni dvorani Dobrova skupno ogledalo krepko preko 1000 gledalcev, še enkrat toliko pa s pomočjo Davida Horvata in programa Talk Fusion tudi preko direktnih prenosov vseh predtekmovalnih in finalnih tekem na naši internet  strani   tudi  do  900  km   oddaljenih
domov.
     Po dveh dneh trdih, napetih bojev in skupno 32 tekmah smo na koncu vendarle izluščili najboljše ekipe v posameznih kategorijah, tako da smo za
finala dobili naslednje pare: U-19 Janče : Lorgues (FRA), v U-17 Janče : Grosuplje ter U-15 Janče : Pingvini Ljubljana

Finalni boji so bili prava poslastica turnirja, tri odlične tekme, ki so navduševale številno publiko v dvorani.

U19
Janče : Lorgues (FRA)
59 : 43

V kategoriji U-19 smo v pričetku videli dokaj izenačeno predstavo, kjer je ekipa Janč kontrolirala rahko prednost, tako da je bilo ob odmoru zaostanek Francozov 6 točk. V nadaljevanju pa je kraljevala ekipa trenerja Završnika in Janče so se hitro odlepile na varno prednost 15 točk, katero so rutinirano zadržali do konca srečanja. MVP turnirja v kategoriji U-19 je postal igralec ekipe Janče, Tevž Ružič.

U17
Grosuplje : Janče
73 : 64

Drugo finale, finale U-17, je bilo izredno napeto vse do konca. Ekipi sta se vztrajno izmenjevali v vodstvu, tako je bilo povsem pravično, da so o končnem zmagovalcu odločali podaljški, kajti po rednem delu je semafor kazal 61 - 61. Tu pa so bili boljši, spretnejši igralci Grosuplja. Nagrado MVP turnirja v kategoriji U-17 je osvojil igralec ekipe Grosuplja, Danijel Mandič.

U15
Pingvini Ljubljana A : Janče
46 : 21

Turnir pa so s finalno tekmo zaključili najmlajši. Pingvini so navljub poškodbah (Zajc, Tovilovič, Kalčič, Jurkovič,...) pokazali širok spekter znanja in zanesljivo, s 25 točkami razlike, premagali ekipo Janč ter se na najlepši način odolžili vsem, ki so garali, da je bil turnir uspešen. MVP v najmlajši kategoriji, kategoriji U-15, pa je postal domači igralec Miha Bohinc.