FANTJE U-15A - NOVICE 2020/21

2. DEL:

1. kolo - PETNAJSTKA PREPRIČLJIVO BOLJŠA OD LITIJE:
objavljeno: 16.05.2021
     S tekmo proti Litiji se je začel boj za dve mesti v četrtfinalu v skupini A2, kjer bo, kot kaže sedaj lestvica, potekal troboj med nami, Cedevito Olimpijo A in Krko A.
     Naša ekipa (Selan 21 ter Štular in Trobec po 12 točk) je tekmo odprla zelo suvereno, osredotočeno in predvsem agresivno v obrambi. Posledično veliko lahkih košev iz protinapadov in 26:0 po 1. četrtini. V nadaljevanju so se Litjani (Ibiši Bercieri 11 točk) malce otresli začetne treme, naši so malce popustili v obrambi in gostje so končno dosegli nekaj košev. Po glavnem odmoru pa podobno, kot v 1. četrtini, ob sodelovanju vseh igralcev zelo atraktivno v napadu, in tekma se je zaključila z zasluženo visoko zmago (+51).

Rezultat: Ljubljana A:Litija: 80:29

Strelci:
Selan 21, Štular 12, Trobec 12, Makovec Fröhlich 11, Kotnik 7, Krese 5, Panić 5, Krese 5, Stjepanović 4, Ulaga 2 in Zdovc 1.

Naslednji vikend sledi druga izmed štirih tekem 2. dela sezone, in sicer gostovanje pri bližnji Ježici.

1. DEL:

6. kolo - LJUBLJANA Z VISOKO ZMAGO NAD PREBOLDOM:
objavljeno: 09.05.2021
     Po dolgem premoru, vse od konca oktobra 2020, se je v nedeljo odigrala nova tekma fantov U-15. Tekma v Preboldu je odločala o 1. mestu v skupini in uvrstitvi v nadaljnje tekmovanje.
     Dokaj izenačen pričetek tekme in po 1. četrtini je bilo 10:15. V nadaljevanju so naši fantje (Štular 23, Krese 17 in Panić 13 točk) nadaljevali s čvrsto obrambo, dosegli nekaj hitrih košev in se otresli začetne treme. Ko so razvili svojo prepoznavno igro (čvrsta obramba, protinapad in met iz razdalje (tokrat kar 12 trojk), domači tudi s prvim strelcem lige Tevžičem (tokrat 51 točk - povprečno pa preko 56 točk/tekmo) niso imeliveč možnosti. Naša ekipa je prevzela nadzor nad tekmo, razlika je konstantno naraščala ter se zaustavila pri +43. Ekipa je upravičila status favorita in slavila z visokim rezultatom 101:58.
     Pohvale gredo vsem fantom, saj so vsi izkoristili ponujeno priložnost za igro, in se suvereno uvrstili kot prvouvrščena ekipa v 2. del tekmovanja.

Rezultat: Prebold 2014:Ljubljana A: 58:101

Strelci:
Štular 23, Krese 17, Panić 13, Makovec Fröhlich 12, Stjepanović 12, Selan 11, Kotnik 9, Zdovc 4 in Ulaga 0

Tekmovanje v 2. delu sezone se nadaljuje že to nedeljo, ko ekipa doma gosti Litijo.

5. kolo - LJUBLJANA A NADALJUJE ZMAGOVITI NIZ:
objavljeno: 19.10.2020
     Ekipa U-15A je v času, ko odpada vedno več in več tekem, odigrala domačo tekmo, v kateri je gostila ekipo iz Celja.
     Tekma je bila odločena že ob prvem sodnikovem žvižgu. Od samega začetka so namreč naši fantje (Selan 22 ter Makovec Fröhlich in Trobec po 18 toćk) odigrali v visokem tempu. Dobra igra v fazi obrambe je omogočala veliko doseženih točk iz protinapadov in gostje (Resinović 7 točk) so zaostajali bolj in bolj. Razlika je namreč vztrajno naraščala in se končno zaustavila pri +89 točkah.

Rezultat: Ljubljana A:Celje: 115:26

Strelci:
Selan 22, Makovec Fröhlich 18, Trobec 18, Kotnik 14, Krese 14, Panić 11, Štular 6, Ulaga 6, Stjepanović 4 in Zdovc 2

Naslednja tekma je v četrtek, 22. oktobra v Preboldu.

4. kolo - LJUBLJANA A DO ČETRTE ZMAGE:
objavljeno: 12.10.2020
     To nedeljo je bila na sporedu prva povratna tekma 1. dela sezone in naši fantje so gostovali v Ljubljani, pri ekipi Janče A.
     Tekma odprta ne preveč dobro in domači (Geder 21 točk) so na začetku povedli. Čeprav dnevna forma ni bila najboljša, so hitro vzpostavili pravo razmerje sil in si do odmora priigrali prednost 22 točk. Vseeno pa obramba ni bila najboljša, nasprotniku so dovolili preveč izdelanih situacij, prav tako pa je bilo v igri naših fantov (Selan 25, Trobec 19 in Krese 12 točk) preveč zgrešenih “zicerjev”, napačnih podaj in zgrešenih prostih metov. Bili pa so na tekmi tudi dobri trenutki, ko smo bili priča zelo dobrim kolektivnim akcijam, tako v napadu kot v obrambi, ko je naša ekipa pokazala veliko mera znanja.  Čestitke za zmago, katera je bila bisoka navkljub temu, da igra ni bila na nivoju prve tekme.

Rezultat: Janče A:Ljubljana A: 67:105

Strelci:
Selan 26, Trobec 19, Krese 12, Kotnik 11, Makovec Fröhlich 7, Panić 7, Stjepanović 7, Ulaga 6, Štular 5 in Zdovc 5

Naslednji vikend sledi domača tekma proti ekipi Celja.

3. kolo - LJUBLJANA A NADALJUJE NEPORAŽEN NIZ:
objavljeno: 05.10.2020
     V tretji tekmi U-15 lige so naši fantje igrali doma, kjer so gostili iz naše skupine še drugo neporaženo ekipo, ekipo Prebolda 2014 s prvim strelcem U-15 lige.
     Naša ekipa je tekmo odprla učinkovito in hitro pobegnila na +10, razliko pa nato brez večjih pretresov zadrževala do polčasa (49:33). V nadaljevanju podobna slika. Gostje so preko svojega prvega igralca (Tevžič 61 točk) držali korak z našimi fanti (Trobec 25, Selan 15 in Makovec Fröhlich 14 točk), kateri so igralci vendarle malce preveč sproščeno. Preoboldčani so se tako pet minut pred koncem približali na 5 točk zaostanka (73:48), a z nekaj dobrimi obrambnimi akcijami in učinkovito igro v napadu, so bile stvari hitro postavljene na pravo mesto.

Rezultat: Ljubljana A:Prebold 2014: 98:82

Strelci:
Trobec 25, Selan 15, Makovec Fröhlich 14, Zdovc 12, Panić 11, Stjepanović 7, Ulaga 6, Štular 5, Krese 3 in Kotnik 0

Naslednjo nedeljo fantje gostujejo v Ljubljani, pri ekipi Janče A.

2. kolo - NA GOSTOVANJU V CELJU GLADKO DO NOVE ZMAGE:
objavljeno: 30.09.2020
     Sezona U-15 v je letos na začetku zelo napeta, tako, da je bila po nedeljski tekmi pred fanti v torek že nova, tokrat v Celju.
     Današnja tekma se je od samega začetka odvijala na en koš, saj domači (Resinović 9 točk) niso bili dorasel nasprotnik. Razlika je tako hitro naraščala in že ob polčasu je bilo 18:75. Tudi v nadaljevanju smo gledali enosmerni promet Naši fantje (Trobec 22 ter Selan in Štular po 21 točk) so pokazali na tekmi obilo domiselnih akcij, raznolikost zaključkov in predvsem moštveno igro. Čestitke za zmago.

Rezultat: Celje:Ljubljana A: 23:139

Strelci:
Trobec 22, Selan 21, Štular 21, Krese 15, Kotnik 14, Panić 14, Makovec Fröhlich 10, Ulaga 9, Stjepanović 8 in Zdovc 6

Naslednja tekma je v nedeljo doma proti ekipi Prebold 2014.

1. kolo - MESTNI DERBI GLADKO LJUBLJANI A:
objavljeno: 28.09.2020
     Nova sezona v U15 ligi se je za naše fante pričela z mestnim derbijem. Nasprotnik je bila namreč ekipa Janče A.
     Naša ekipa (Selan 23, Trobec 19 in Stjepanović 17 točk) je že od samega začetka tekme diktirala tempo igre. Uspešni protinapadi kot posledica dobre igre v obrambi je botrovalo hitremu visokemu vodstvu. Tudi v nadaljevanju ni bilo popuščanja in zaostanek gostov (Vrbanič 13 točk) je samo naraščal. Tekma je bila tako odigrana v visokem ritmu od začetka do konca, za kar si vsi zaslužijo samo pohvale.

Rezultat: Ljubljana A:Janče A: 121:50

Strelci:
Selan 23, Trobec 19, Stjepanović 17, Makovec Fröhlich 13, Panić 13, Štular 9, Zdovc 8, Kotnik 7, Krese 6 in Ulaga 6

Naslednja tekma je že v sredo v Celju, nasprotnik ekipa Celje, nato pa v nedeljo doma proti ekipi Prebold 2014.