2019/20 - MPS U-13 (2007/08) - LJUBLJANA OSVOJILA ODLIČNO 3. MESTO

Po novi odlični sezoni v tekmovanju "Mini pokal Spar" in zmagam v dvobojih nad ekipami Slovan B, Konjice, Zlatorog Laško A, in Rogaška ter nato napetem polfinalu proti ekipi ECE Triglav Kranj in izpadu zaradi minimalne razlike so se fantje U-13 že tretje leto zapored uvrstili na finalni turnir, kjer so se z ekipo Plama Pur udarili za 3. mesto.

Tokrat izjemoma namesto v nedeljo, že v soboto, 15. februarja, so se najboljše ekipe v tekmovanju "Mini pokal Spar" predstavile v ljubljanski dvorani Kodeljevo. V finalu sta se pomerili ekipi Mesarija Prunk Sežana A in ECE Triglav Kranj A, v tekmi za 3. mesto pa so bili naš nasprotnik vrstniki iz Ilirske Bistrice, ekipa Plama Pur.

37 : 58

Prvo priložnost za vodstvo na tekmi za 3. mesto so imeli košarkarji Plame Pur, a začetek je pripadal nato naši ekipi. V vodstvo jih je s črte prostih metov povedel Selan. Plama Pur je prve točke dosegla na enak način (Sanabor 4 točke), potem pa se je začel juriš naše ekipe, ki je povedla z 9:1 in tako prisilila trenerja Plame v minuto odmora, ki pa ekipi Bistričanov ni pomagala, saj je prednost do konca 1. četrtine vseskozi naraščala (20:3). Tudi v nadaljevanju je naša ekipa (Stjepanović U. 22, Magister 18 in Kotnik 12 točk) povečevala prednost, predvsem na račun nekaj zadetih metov za tri točke (tri trojke v 2. četrtini), za piko na i pa je ob zvoku sirene ob zaključku polčasa za 40:7 zadel še Magister. Slika na igrišču se v nadaljevanju ni bistveno spremenila. Na obeh straneh smo sicer videli veliko lepih  akcij, naša prednost pa je do konca tekme le še naraščala, tako da smo se po lanski razburljivi zmagi v finalu Mini pokala Spar letos veselila končnega 3. mesta.

Rezultat: Ljubljana:Plama Pur: 77:17

Strelci:
Stjepanović U. 22, Magister 18, Kotnik 12, Štular 11, Selan 9, Stjepanović I. 4, Korenjak 1, Demšar 0, Dugić 0, Prpič 0, Reven 0 in Stjepanović T. 0

Še izjava trenerja Dragojevića po tekmi:
"Najprej bi rad čestital vsem ekipam, ki so se uvrstile na ta zaključni turnir. Sam turnir je ena lepa priložnost, da te otroci dobijo potrditev za dobro delo čez celotno sezono. Tekma se je za nas začela in končala dobro. V ekipi imamo nekaj igralcev, ki so bili z nami že na lanskem zaključnem turnirju in prav te izkušnje so bile danes naša prednost. Drugače pa super tekma in super organizacija."

Na finalni tekmi je bilo vse dokaj hitro odločeno, saj so bili Triglavani premočni nasprotnik za ekipo Mesarija Prunk Sežana (58:37).
     Ob koncu še najboljša peterka turnirja: Rozman in Repič (ECE Triglav Kranj A), Likar (Mesarija Prunk Sežana A), Stjepanović U. (Ljubljana) in Sanobor (Plama Pur) ter končni vrstni red:

1. ECE Triglav Kranj A
2. Mesarija Prunk Sežana A
3. Ljubljana
4. Plama Pur

Iskrene čestitke za uspeh, 3. mesto in tretje zaporedno uvrstitev na finalni turnir tekmovanja "Mini pokal Spar" si zaslužijo:

trenerja Dragojević Matic in Luka Šutanovac ter petnajsterica fantov in dekle Demšar Peter, Dugić Luka, Jalen Gaber, Korenjak Gašper,  Kotnik Lovro, Lah Oskar, Magister Gašper, Prpič Lukas, Reven Julijan, Selan Peter Jurij, Stjepanović Igor, Stjepanović Tamara, Stjepanović Uroš, Štular Amadej in Žabkar Martin