V soboto, med Velikonočni prazniki, se je zaključevala letošnja dolga sezona U-13. Zaključni turnir je bil organiziran v Sladkem vrhu pri Šentilju in organizatorjem samo pohvale --> pravi košarkarski praznik, prijazni domačini, odlično vzdušje na tribunah, še boljše predstave mladcev na igrišču in nenazadnje še lep sončen dan.
     Na zaključnem turnirju F4 U-13 so se uvrstile naslednje ekipe: domača ekipa I-Team Šentilj, ECE Triglav Kranj A, Helios Suns A in naša ekipa Ljubljana A.

Zaključni turnir se je pričel z dvema polfinaloma v dopoldanskem času, popoldne pa sta bili na sporedu še tekmi za 3. mesto in finale:

49 : 57

Na prvi polfinalni tekmi so nasproti domačim stali naši fantje. In kako so odigrali. Zares odlično. Sigurno najboljša predstava sezone, v kateri je navduševal prav vsak na igrišču. V 1. polčasu so bili domači (Zemljič 24 točk), naši fantje (Povše 15, Selan Ž. L. 12 in Krese 11 točk) pa navduševali z domiselnimi akcijami in zaključki za vodstvo ob polčasu s kar 29 točkami razlike (18:47). Popuščanja ni bilo tudi v 2. polčasu in končna zmaga ter uvrstitev v finale ob navdušenju na tribunah ni bila nikoli pod vprašajem.

Rezultat: I-Team Šentilj:Ljubljana A: 43:91

Strelci:
Povše 15 (4 asistence in 5 skokov), Selan Ž. L. 12, Krese 11 (5 skokov), Panić 10, Zdovc 8 (8 skokov), Magister 7 (5 skokov), Ulaga 7 (4 skoki), Kotnik 6, Štular 6 (6 skokov), Stjepanović U. 5 (4 asistence), Stjepanović I. 4 in Selan P. J. 0

V drugem obračunu pa so po izenačenem 1. polčasu v nadaljevanju košarkarji ekipe Helios Suns A prevzeli pobudo, v zadnji četrtini uspešno zadrževali prednost in zasluženo premagali Kranjčane.

47 : 49

Na tekmi za 3. mesto so domači dovolili, da se Kranjčani razigrajo in si priigrajo večjo prednost, tako da se ekipa I-Team Šentilja navljub borbeni igri ni uspela vrniti v igro in ekipa ECE Triglav Kranj A se je zasluženo veselila 3. mesta.
     V finalu pričakovano več napetosti na obeh straneh, a naši fantje (Selan Ž. L. 11 ter Magister in Povše po 8 točk) so z odlično moštveno igro prihajali do lahkih košev in na odmor odšli s prednostjo 11 točk (21:32). Tudi po odmoru odlična kontrola igre in vodstva naše ekipe, katero je še dobre tri minute pred koncem znašalo povsem varnih +13 (36:49). V zadnjih minutah pa so Domžalčani (Pajnić 15 točk) z agresivno igro v obrambi zaostanek ob naši malce preveč zmedeni igri precej zmanjšali, a do preobrata vendarle ni prišlo in zmaga je povsem zasluženo pripradla naši ekipi, našim fantom.

Rezultat: Helios Suns A:Ljubljana A: 47:49

Strelci:
Selan Ž. L. 11, Magister 8 (4 skoki), Povše 8 (4 skoki), Krese 5, Stjepanović I. 5, Stjepanović U. 5, Ulaga 4, Zdovc 2 (4 skoki), Štular 1 (6 skokov), Jeretina 0, Kotnik 0 in Panić 0

Veselje po zmagi je bilo med fanti neizmerno in povsem zasluženo. Naslov prvaka U-13, še prej pokalnega prvaka Slovenije, so si prigarali z izjemnimi igrami tekmo celotne sezone v kateri so dosegli kar 29 zmag in doživeli le 2 poraza.

Ekipa trenerja Dragojevića je navdušila vse že v polfinalu, po finalu pa so bili prav vsi v dvorani enotni --> pokal prvaka U-13 gre zasluženo naši ekipi Ljubljana A.

Tu je na mestu še zahvala staršem, sorodnikom, prijateljem, ostalim članom KK Ljubljana, ki so prišli v Sladki vrh pri Šentilju, in pomagali našim fantom do zmage.

Ob koncu še najboljša peterka turnirja: Selan Ž. L. in Zdovc (Ljubljana A), Goljović (Helios Suns A), Šmon (ECE Triglav Kranj A) in Zemljič (I-Team Šentilj - bil tudi prvi strelec turnirja), nagrada za MVP-ja zaključnega turnirja pa je povsem zasluženo pripadla igralcu Ljubljane A. Nagrado Marku Povšetu je podelil eden najboljših slovenskih trenerjev Zmago Sagadin. Ob koncu pa še končni vrstni red:

1. Ljubljana A
2. Helios Suns A
3. ECE Triglav Kranj A
4. I-Team Šentilj

Iskrene čestitke naslov prvaka Slovenije v tekmovanju "Fantje U-13" si zaslužijo: