V podaljšanem vikendu, od četrtka, 4. aprila, pa do nedelje, 7. aprila, je v Novi Gorici potekal zaključni turnir državnega prvenstva v kategoriji U-17, za fante letnika 2002 in mlajše, seveda tudi z našo ekipo Ljubljana A. Po treh dneh tekem je bil zaključek v nedeljo z velikim finalom letošnje U-17 sezone.

Na Final 8 so nastopile ekipe: Petrol Olimpija A, Helios Suns A, Terme Olimia Podčetrtek, Koš Sixt Primorska A, Parklji, Nova Gorica mladi, LTH Castings ter naša ekipa, KK Ljubljana A.

Pred turnirjem so trenerji vseh 8 ekip podali uradno izjavo, tako tudi naš trener Darijo Geljić:
"Čestitke vsem ekipam in trenerjem za uvrstitev na finalni turnir. Mi smo z uvrstitvijo na finalni turnir izpolnili rezultatski cilj, ki smo si ga zastavili na začetku sezone. Zahvaljujem se staršem, vodstvu kluba, klubskim trenerjem in predvsem igralcem, ki so, tudi ko je bilo najtežje, pokazali pravi karakter. Želim si, da bomo v Novi Gorici gledali obilico dobre košarke. Še bolj pa si želim, da bomo prav na finalnemu turnirju prikazali najboljše predstave letošnje sezone.​"

69 : 72 (po pod.)
     Prvo četrfinale so naši fantje odprli odlično, povedli z 0:5, ter nato vodstvo držali vse do konca 1. četrtine, ko so zapadli v manjšo krizo in igralci Olimpije (Sytnikov 18 točk) so v samo treh minutah naredili 13:0 in povedli. Po minuti odmora se je razmerje sil hitro izenačilo, še več, ob odmoru je bila minimalna prednost na naši strani (35:36). Tudi v 2. polčasu smo spremljali povsem izenačeno, napeto tekmo, v kateri so bili naši fantje (Grobovšek 32, Križanič 12 in Magister 9 točk) vseskozi v igri za zmago. Par malih napakic (mogoče je 23 izgubljenih žog vendarle preveč), še posebej zgrešen protinapad za vodstvo dobri dve minuti pred koncem (v nasprotnem napadu pa smo dobili še trojko), je botrovalo, da je zmaga srečno odšla v Stožice.

Rezultat: Petrol Olimpija A:Ljubljana A: 71:65

Strelci:
Grobovšek 32 (5 skokov), Križanič 12 (7 skokov), Magister 9 (4 asistence), Šuster 4 (6 skokov), Vračević 4 (8 skokov), Zorko 2, Vukićević 2 in Grošelj 0

Odlična predstava in nezaslužen poraz, saj sta si ob povsem enakovrednem nastopu obe ekipi zaslužili napredovanje. Za prikazano samo pohvale.
     Na drugi tekmi pa odličen boj, ki je bil v korist Škofjeločanov odločen šele v podaljšku.

PETEK, 05.04.2019:
QF3
15:00

Koš Sixt Primorska A (4) : Parklji A (5)
51 : 60
QF4
18:30

Terme Olimia Podčetrtek (3) : Nova Gorica mladi (6)
73 : 69 (po pod.)
     V petek pa sta bili na vrsti še preostali četrtfinalni tekmi. Na prvi so slavili Parklji, na drugi pa je po dveh podaljških ekipa Podčetrtka porazila domačine.

18:30

Terme Olimia Podčetrtek (3) : LTH Castings (7)
68 : 72
     Prvo polfinale je bilo gladko, lažje, kot kaže končni rezultat, odločeno v korist Petrol Olimpije A, drugo pa ravno nasprotno. Po številnih menjavav v vodstvu so bili v zadnji minuti bolj natančni Škofjeločani.

3.M
15:00

Terme Olimia Podčetrtek (3) : Parklji A (5)
45 : 57
FIN
18:30

Petrol Olimpija A (1) : LTH Castings (7)
73 : 67
     V prvi nedeljski tekmi smo v tekmi za 3. mesto gledali najslabšo predstavo na finalnem turnirju, v kateri je boljši konec potegnila ekipa Parkljev A. V finalu pa odličen boj, v katerem je ekipa Petrol Olimpije A sicer vodila skozi celotno tekmo, a Škofjeločani so se dokončno predali šele povsem v zaključku tekme. Še vrstni red: