2018/19 - FINAL 4 MPS (2006/07) - LJUBLJANA POKALNI PRVAK SLOVENIJE

Letošnja ekipa je sledila stopinjam lanske in odlično nastopala v tekmovanju "Mini pokal Spar" in se z zmagami nad Metliko, Žogico Sixt Divačo, Mesarijo Prunk Sežano in Krko uvrstila v polfinale. Tam so fantje po izrednem boju izničili zaostanek s prve tekme in se uvrstili v finale, ker so se z ekipo ECE Triglav Kranj A pomerili za 1. mesto.

V nedeljo, 18. februarja, na dan finala pokala Spar za člane, so se tako v Kopru, domu Sixt Primorske, predstavile še najboljše ekipe v "Mini pokalu Spar". V tekmi za 3. mesto sta se pomerili ekipi Šentjur Tajfun in Slovan A, v finalu pa, kot rečeno, so se naši junaki pomerili z Triglavani.

56 : 58 (po pod.)

Na tekmi za 3. mesto v "Mini pokalu Spar" smo videli izenačen dvoboj v 1. polčasu, nato pa je ekipa Slovana A v nadaljevanju dvignila ritem in zasluženo slavila.
      V finalu smo videli zanimivo, izredno napeto predstavo. Naši fantje so hitro povedli z 2:8 in gostje so morali takoj vzeti minuto odmora. Nadaljevanje pa je žal pripadlo Triglavanom (Petkovski 14 točk) in ob odmoru smo predvsem zaradi veliko zgrešenih metov in prostih metov zaostajali za 11 točk (30:19). Ko je po dveh minutah 3. četrtine zaostanek narasel že na 17 točk (36:19), je trenerski štab z minuto odmora prekinil nalet nasprotnikov. Dogovor je več kot uspel, saj so fantje na krilih zares izjemnih navijačev, kateri so bili več kot šesti igralec na igrišču, z delnim izidom 0:15 zopet vrnili v igro. V zadnji četrtini napeto, izenačeno, iz koša v koš, mi pa zadnjega napada niso uspeli pretvoriti v zmago in tekma je konec koncev odšla v zaslužen podaljšek. V podaljšku pa naši fantje bolj zbrani in s prostimi meti Povšeta (14 točk - Ulaga dodal 10, Selan Ž. L. pa 9 točk) potrdili izjemni preobrat in neizmerno veselje na terenu skupaj z vsemi fanti ekip U-19 pa do U-15, kateri so preskočili ograjo in prileteli na igrišče, se je lahko pričelo.

Zares lep dan v Kopru. Odlično celoletno delo trenerskega štaba, pridno in zavzeto treniranje vseh fantov, nenazadnje odrekanje staršev in zares odlična podpora s tribun (zgornje slike povedo vse --> navijačem samo kapa dol) si je zaslužilo nagrado, naslov prvaka Slovenije v tekmovanju "Mini pokal Spar".

Rezultat: ECE Triglav Kranj A:Ljubljana A: 56:58 (po podf.)

Strelci:
Povše 14, Ulaga 10, Selan Ž. L. 9, Stjepanović U. 8, Panić 4, Kotnik 3, Magister 2, Selan P. J. 2, Stjepanović I. 2, Štular 2, Zdovc 2 In Krese 0

Izjemen uspeh ekipe U-13 za prvi naslov v zgodovini KK Ljubljana.

Čestitke ekipi, trenerskemu štabu, ne smemo pa, tu še enkrat, pozabiti izjemnih navijačev, staršev, sorodnikov ter starejših soigralcev KK Ljubljana, ki so prišli v Koper, in z huronskim navijanjem krepko pripomogli k temu uspehu.

Še izjava trenerja Dragojevića po tekmi:
"Čestitke vsem ekipam, ki so se uvrstile na zaključni turnir. Zahvala tudi vsem staršem in navijačem, ki so prišli vzpodbujati svoje favorite. V finalni tekmi smo tako, kot v polfinalu, pokazali velik karakter, se vrnili po zaostanku in tekmo dobili. Upam, da se bodo vsi ti otroci še dolgo družili ob oranžni žogi in v košarki predvsem uživali."

Ob koncu še najboljša peterka turnirja: Povše in Selan Ž. L. (Ljubljana A), Petkovski (ECE Triglav Kranj A), Sever (Slovan A) in Dolinšek (Šentjur Tajfun), nagrada za najbolj borbenega igralca je pripadla Paniću (Ljubljana A) ter končni vrstni red:

1. Ljubljana A
2. ECE Triglav Kranj A
3. Slovan A
4. Tajfun Šentjur

Iskrene čestitke naslov prvaka Slovenije v tekmovanju "Mini pokal Spar" si zaslužijo: