Slovenska U-16 reprezentanca, katere član je tudi naš David Križanič je nastopala od petka, 09. avgusta, pa do sobote, 17. avgusta, na evropskem prvenstvu divizije A v Italiji. Naša ekipa si je med 16 udeleženci poizkušala izboriti čim boljši rezultat, ob koncu je bilo to 10. mesto.

Slovenija je prvenstvo v bližnjih Udinah odprla s tekmo proti Turčiji. Naši fantje so imeli slab strelski dan in fizično močnejši Turki so se do polčasa odlepili na povsem realnih -18 (22:40). V nadaljevanju je Slovenija zaigrala veliko bolje, vzpostavila ravnotežje, in se sredi zadnje četrtine približala na -13. A dnevna forma za kaj več, kot gladek poraz, tokrat ni omogočala. Rezultat: Slovenija-Turčija: 52-74.
     Križanič je tekmo začel s klopi in igral 13 minut, v katerih je zbral 2 točki in 2 skoka.

Slovenija je pred številnimi slovenskimi navijači tekmo proti Estoniji začeli v visokem ritmu in hitro povedli z 11:3. Ob manj odločni igri pa so se Estonci vrnili v igro in ob polčasu je bilo le +1 (33:32). V nadaljevanju so naši fantje navkljub nihanju igre v napadu le strnili svoje vrste in rahlo pobegnili, vendar so jim bili nepopustljivi Estonci ves čas za petami. Slovenci pa v odločilnih trenutkih zanesljivi in prva zmaga je bila tu. Rezultat: Slovenija-Estonija: 68-63.
     Križanič je tekmo začel v prvi postavi. Tokrat igral 17 minut in ob 8 točkah prispeval še 6 skokov.

Zadnjo tekmo so bolje začeli Litovci. Slovenija se je nato otresla začetne treme in na krilih glasnih navijačev v visokem ritmu do polčasa povedla (36:34). Naši fantje so dominirali tudi na začetku drugega polčasa in z moštveno igro pred zadnjo četrtino povedli za 10 točk (54:44). Kljub našemu visokemu vodstvu pa se Litva ni predala in prav ob koncu tekme spreobrnila rezultat in zmagala. Kljub porazu so naši fantje prikazali odlično predstavo. Rezultat: Slovenija-Litva: 64-65.
     Križanič tako, kot vsa ekipa, odlično: 26 minut (pričel v prvi peterki), 11 točk in 5 skokov.

Slovenija je četrtfinale proti Srbiji začela odlično in v prvih desetih minutah navdušila. V nadaljevanju pa so nas Srbi ujeli in igra se je nekoliko umirila (polčas 35:33). Slovenci so silovito začeli 2. polčas in ušli na +8 (48:40) dve minuti pred koncem 3. četrtine. Nato pa povsem padli v igri in Srbi so pet minut pred koncem vodili z 48:58 (delni izid kar 0:18). Naši fantje so nato dve minuti pred koncem izenačil na 62:62, nato pa v zadnjih dveh napadih zapravili dve priložnosti in tekma se je žal končala v korist Srbije. Rezultat: Slovenija-Srbija: 64-67.
     Križanič je igral skoraj celo tekmo: 33 minut, 12 točk in 5 skokov.

Tekmo za obstanek so bolje odprli Nemci, nato pa so naši ujeli priključek. V 2. četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, 1. polčas pa so z 35:34 dobili slovenski košarkarji. Naši fantje so po povratku na parket prevzeli pobudo, igrali odlično in pred zadnjim delom tekme vodili z dvomestnim številom točk (55:45). Tudi v zadnji četrtini danes razigranih Slovencev ni bilo mogoče ustaviti in zasluženo so si zagotovili obstanek v diviziji A. Rezultat: Slovenija-Nemčija: 72-65.
     Križanič je tekmo začel v prvi postavi. Igral je 29 minut in ob 7 točkah pobral še 4 skoke.

Naši fantje so tekmo odprli izjemno, z 18:0, nato pa je sledilo nekaj črnih minut, v katerih so Severni Makedonci prišli do prednosti, a ob odmoru je bilo že +8 (43:35). V 2. polčasu pa je Slovenija z odlično igro kontrolirala rezultat in se zasluženo veselila zmage, katera jo je pripeljala do tekme za 9. mesto. Rezultat: Slovenija-Severna Makedonija: 87-80.
     Križanič danes z izjemno predstavo. S 25 točkami prvi strelec slovenske ekipe, h katerim pa je v 28 minutah dodal še 7 skokov in 2 asistenci za indeks 27.

Slovenski košarkarji so tekmo za končno 9. mesto začeli odlično in po prvih desetih minutah tekme zaostajali le za točko. Ključna je bila 2. četrtina, ki so jo Litovci dobili z 12 točkami prednosti. Litovska klop je nadigrala slovensko z 51:14, kljub slabšemu 1. polčasu pa so slovenski košarkarji danes prikazali odlično predstavo. Rezultat: Slovenija-Litva: 77-91.
     Križanič na zadnji tekmi prvenstva ni igral zaradi lažje poškodbe prepone.