V četrtek se je s tekmami četrtifnala pričel v Novem mestu zaključni turnir U-19. Na turnir se je uvrstilo 8 ekip: Krka, Petrol Olimpija A, Helios Suns A, ECE Triglav Kranj, Parklji, Koš Primorska, Slovan ter naša ekipa Ljubljana A (smo že na drugem zaključnem turnirju po ekipi U-13 v "Mini pokalu Spar"), katere se bodo v treh dneh trdih bojev borili za naslov državnega prvaka.
     Prvi dan, v četrtek, so bile na sporedu četrtfinalne tekme, drugi dan, v petek, polfinala in zadnji dan, v nedeljo tekma za 3. mesto in finale. Naslov prvaka je branila ekipa Helios Suns:

ČETRTEK, 22.03.2018:
QF1
13:00

(B) --> Petrol Olimpija A (2) : Koš Primorska (7)

17:00

(D) --> ECE Triglav Kranj (4) : Ljubljana A (5)
79 : 41
QF4
19:00

(A) --> Krka (1) : Slovan (8)
71 : 49
     Prva četrtfinalna tekma je že prinesla presenečenje, saj so Primorci izločili enega glavnih favoritov za naslov, ekipo Petrol Olimpija A. V drugi tekmi pa so po napetem dvoboju, v zadnjih sekundah tekme zmagali igralci ekipe Helios Suns A.
     Naša ekipa je tekmo začela odlično tako v obrambi, kot v napadu. Posledica tega pa prednost 10:0 v 7. minuti. Jasno je bilo, da se nasprotnik mora prebuditi in konec 1. četrtine so nas že ujeli in tudi prehiteli (13:15). 2. četrtina napeta in povsem izenačena, ob odmoru prednost gostov 3 točke (27:30). 2. polčas pa žal povsem po notah Kranjčanov, našim je met povsem razpadel (ob koncu slabih 14/63 ali le 22% - gostje npr. 43% - in kar 24 izgubljenih žog), obramba je postala malce bolj sirasta in navkljub menjavam je naš zaostanek vztrajno naraščal in se pred zadnjo četrtino ustavil pri 15 točkah (39:54). Zadnjo četrtino so Kranjčani dobili s kar 2:25, mi nismo dosegli koša vse do zadnjih sekund tekme, in to je bilo žal to --> 2. polčas v najbolj pomembni tekmi žal za pozabo.

Rezultat: ECE Triglav Kranj:Ljubljana A: 79:41

Strelci:
Bohinc 15, Sovré Nemanič 10, Kostrevc 9 (7 skokov), Dovžan Perović 2, Vrhunec 2, Weiss 2, Potočnik 1 (6 skokov), Gršič 0, Korelc 0, Lenarčič 0, Škulj 0 in Turel 0

Treba je priznati. Ekipa ECE Triglav Kranj je bila danes veliko boljša, bolj razigrana in si je povsem zaslužila napredovanje v polfinale.

71 : 54
     Prvo polfinale je prineslo izredno razburljivo in izenačeno tekmo in po 1. polčasu je bilo na semaforju povsem pravično, 40:40. Ob koncu 3. četrtine so se Koprčani malce odlepili in vodili vse do dveh minut pred koncem, ko so igralci Helios Suns-ov preko Shaskova (dosegel je zadnjih 9 točk - skupno pa 30) spreobrnili rezultat in slavili. Na drugi tekmi pa je organizator turnirja, ekipa Krke, gladko premagala ekipo ECE Triglav Kranj.

NEDELJA, 25.03.2018:
3.M
10:30

ECE Triglav Kranj (4) : Koš Primorska (7)
65 : 60
FIN
13:00

Krka (1)Helios Suns A (3)
48 : 63
     V tekmi za 3. mesto so po preobratu v zadnji četrtini slavili Kranjčani, v finalu pa smo v 1. polčasu spremljali napet, izenaćen dvoboj, nato pa so igralci Krke zapadli v strelski post in ekipa Helios Suns A je zasluženo osvojila naslov prvaka U-19. Še vrstni red:

1. Helios Suns A
2. Krka
3. ECE Triglav Kranj
4. KOŠ Primorska
5. Petrol Olimpija A
6. Ljubljana

Naši fanti so tako po izpadu vseh štirih ljubljanskih ekip v četrtfinalu pristali na 6.mestu ter mogoče še v info, v ljubljanski kotlini smo pristali takoj za Petrol Olimpijo in pred vsemi ostalim ljubljanskimi klubi, Parklji, Slovanom, Ježico, Jančami,..., na 2. mestu, kar pomeni, da smo delali dobro in je bila predstava v Novem mestu žal le slab dan.

Iskrene čestitke za trdo delo skozi celotno sezono, ki je prineslo uvrstitev na finalni turnir in končno 6. mesto si zaslužijo:

trenerja Timo Vraneš in Marko Maravić ter trinajsterica fantov David Nathan Sovré Nemanič, Klemen Kostrevc, Miha Bohinc, Jan Gršič, Gašper Potočnik, Uroš Dovžan Perović, Vid Lenarčič, Robert Weiss, Tim Škulj, Aleks Anton Turel, Rok Korelc, Dan Glavič in Niko Vrhunec.

Sedaj pa glave gor (žal smo ravno na zaključnem turnirju prikazali najslabšo predstavo sezone), tu je še članska liga in pomembne tekme v boju za obstanek v 2. SKL.