REPREZENTANTI - ŠUSTER A. (Sloveniaball U-14, Slovenija 2017)

Na letošnjem, že trinajstem turnirju po vrsti, »SLOVENIA BALL 2017«, največjem tovrstnem tekmovanju pod okriljem FIBA Europe, ki med 24. in 27. avgustom poteka v Slovenj Gradcu, je med 24 izbranci tudi član KK Ljubljana. Tokrat klubske barve na turnirju v Slovenj Gradu zastopata visoki David Križanič in Andraž Šuster. Skozi celoten turnir se bo kot član ekipe Slovenija beli na 6 tekmah pomeril z vrstniki iz Evrope. Poleg dveh slovenskih ekip so tu še ekipe: Bolgarije, Črne gore, Hrvaške, Izraela, Madžarske, Makedonije, Poljske in Ukrajine.

Šuster je na prvi tekmi igral 17 minut, a v petih poskusih ni uspel priti do točk, je pa bil prvi asistent. Fantje tekme niso odigrali najbolje in so ob slabem metu iz igre, luknjasti obrambi in z vse preveč izgubljenih žog gladko izgubili proti Makedoniji (56:79). Na drugi tekmi sta zaigrala oba naša fanta. Andraž je v 15 minutah prispeval 3 točke. V drugi četrtkovi tekmi pa je David stisnil zobe za nekaj minut igre in hitro prispeval par skokov. Igra ekipe Slovenija beli pa tudi tokrat, podobno, kot zjutraj, povsem nezbrana, povsem individualna - ponovno izredno slab met in obramba - in temu primerno nov visok poraz, tokrat proti Ukrajini (48:73).

Drugi dan se je v prvi tekmi dneva ekipa Slovenija beli pomerila z Hrvaško. Zgodba podobna pa podobna kot včeraj. Zopet slab met (iz igre 27%, prosti meti pa 37%), ogromno izgubljenih žog in seveda še tretji visok poraz. Hrvaška je slavila  z 51:87. Andraž je odigral največ med vsemi in prispeval 4 točke. Zvečer pa je sledila še tekma proti Izraelu.
     Na tekmi proti Izraelu (poraz z 55:87) pa Andraž (in tudi ne David) ni več igral, saj je padla odločitev, da lahko igranje ob poškodbi ogrozi sezono 2017/18 in bo turnir do konca tako žal spremljal le v civilu.